środa, 21 listopada 2012

Hot Wheels Twin Mill w skali 1:1

Resoraki Hot Wheels to kultowe zabawki, które były i wciąż są marzeniem wielu chłopaków. Niektórzy z nich nie poprzestają na miniaturkach futurystycznych samochodów i swoje dziecięce marzenia starają się realizować w dorosłym życiu. Właśnie dzięki takim ludziom powstał pełnowymiarowy Twin Mill.

Twin Mill był jednym z najbardziej widowiskowych Hot Wheels’ów. Jego produkcja rozpoczęła się w roku 1969, a dziś ceny nierozpakowanych, kolekcjonerskich egzemplarzy przekraczają 800 dolarów.Charakterystycznymi cechami tego resoraka były bardzo opływowy kształt i dwa wielkie, chromowane silniki i unoszona kabina. Jakiś czas temu grono entuzjastów skupionych wokół firmy Boyd Coddington.
Niestety rok po rozpoczęciu prac firma zbankrutowała porzucając częściowo zbudowanego Twin Milla. Na szczęście w późniejszym czasie udało się znaleźć kontynuatorów projektu, którzy ukończyli dzieło. Efekt został zaprezentowany po raz pierwszy na targach SEMA w Las Vegas, gdzie auto spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.Źródło: geekweek.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz