czwartek, 18 października 2012

Sklep z pustymi półkami?


Wchodząc do jednego z chińskich supermarketów, ma się wrażenie, że trafiło się do sklepu, który właśnie zbankrutował, ponieważ znajdują się nim wyłącznie puste półki. To jednak tylko pozory.
Pierwszy sklep z rzeczywistością rozszerzoną

Sklepy online przyzwyczaiły nas już do robienia zakupów bez wychodzenia z domu i oglądania towarów wyłącznie na ekranie monitora. W Chinach postanowiono nieco zmodyfikować formę zakupów dokonywanych przy pomocy technologii i wybudowano pierwszy hipermarket, który zadziwia pustymi półkami.

Yihaodian to sklep o powierzchni około 1,200 m2, która jest w całości wypełniona pustymi półkami. Mogłoby się wydawać, że trafiliśmy do lokalu, który właśnie zbankrutował, zaś cały towar zajął komornik. To jednak tylko pozory, ponieważ półki są pełne - wystarczy tylko skorzystać z urządzenia wyposażonego w technologię rzeczywistości rozszerzonej, by zapoznać się z oferowanymi towarami. Jeśli zdecydujemy się coś kupić, towar dodawany jest do naszego wirtualnego koszyka i następnie dostarczany prosto do domu.
Zastanawiacie się zapewne jaki jest sens otwierania lokalu, w którym fizycznie nie ma żadnego towaru? Przecież równie dobrze można by uruchomić sklep online i nie płacić za wynajem lokalu, energię elektryczną, pracownika pilnującego by nikt nie wyniósł wyposażenia, itp. Tutaj chodzi jednak o to, by wyciągnąć konsumenta z domu i na chwilę oderwać go od komputera, lub telewizora. Dlatego też w planach jest uruchomienie 1,000 takich właśnie sklepów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz