czwartek, 18 października 2012

Twitter zbanował pierwsze konto

Besseres Hannover to neonaziści, których niemiecka policja traktuje jako organizację przestępczą. Informacja na temat ich działalności (pamiętajmy, że niemieckie podejście do kwestii wolności słowa znacznie różni się od amerykańskiego) i faktu, że odpowiednie służby przejęły ich konta oraz rozbiły ich "gang", trafiła na biurka rządzących Twitterem z prośbą o odcięcie im możliwości komunikowania się z członkami i 'fanami' w sieciach społecznościowych.


Twitter ogłosił w styczniu, że ma możliwość banowania/cenzurowania kont w pojedynczych krajach obiecując przy tym, że za każdym razem udzieli wyczerpujących informacji na temat tego, dlaczego coś takiego zrobili. Teraz wykorzystano tę możliwość po raz pierwszy: konto Besseres Hannover jest niedostępne dla użytkowników na terenie Niemiec.

Dzięki dobrodziejstwom Google Translate widać jednak, że tweety neonazistów były zaskakująco łagodne (w porównaniu z ugrupowaniami działającymi chociażby w Stanach Zjednoczonych), ale możliwe że bardziej kontrowersyjna zawartość znajdowała się na ich stronie internetowej. Ta została z kolei albo zablokowana, albo całkowicie usunięta.

Informację na temat bana konta Besseres Hannover udostępnił radca prawny Twittera, Alex Macgillivray tweetując, że: "Nigdy nie chcieliśmy wstrzymywać contentu, ale dobrze że mamy narzędzia pozwalające robić to lokalnie i przejrzyście". Podał też link do strony wyjaśniającej politykę "cenzury" w obrębie serwisu, a także link do wiadomości, którą otrzymali od niemieckiej policji.

Podsumowując... Twitter zablokował konto tylko na terenie Niemiec. Konto należące do neo-nazistów. Zrobiono to dopiero po otrzymaniu wiadomości od policji, która rozbiła "gang" i chciała doprowadzić sprawę do końca.

Źródło: cdaction.pl
posted from Bloggeroid

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz