wtorek, 23 października 2012

Xbox SmartGlass: Konsolowo-mobilna rewolucja startuje w najbliższy piątek

Microsoft - słowami Majora Nelsona, rzecznika prasowego usługi Xbox Live - ujawnił datę premiery (niezbyt zaskakującą) usługi SmartGlass, która pozwoli konsoli Xbox 360 komunikować się z urządzeniami mobilnymi typu smartfon czy tablet. Ten potencjalny przełom w elektronicznej rozrywce wpadnie w nasze łapy już w najbliższy piątek.
Łatka, dodająca do firmware'u Xboksa 360 usługę SmartGlass, trafia właśnie do użytkowników w postaci aktualizacji dashboardu, która poiwinna dotrzeć do wszystkich graczy w tym tygodniu. W piątek - razem z premierą Windows 8 - SmartGlass zostanie aktywowany.

Major Nelson opublikował listę pierwszych gier i aplikacji, które (w Ameryce, wielu z nich polskie konta nawet nie widzą) będą korzystały ze SmartGlassa:

Gry:
Ascend
Dance Central 3
Forza Horizon
Halo Waypoint
Home Run Stars
Karaoke
Kinect Sesame Street TV
Prima GamesSports:
ESPN
NBA Game Time
UFCEntertainment Apps:
Elections 2012
HBO GO
MSN
NBC News
NOW TV
Slacker Radio
TODAY
UnivisionWarto dodać, że SmartGlass połączy się również z dashboardem Xboksa 360 (choć to robi już częściowo dedykowana aplikacja). Dodatkowo, wpis na blogu Majora Nelsona podtrzymuje wersję, że aplikacja mobilna pozwalająca na korzystanie ze SmartGlassa, pojawi się w wersji na systemy Windows Phone, iOS i Android, choć sprytnie unika tematu, kiedy to się stanie.

Ach.. i jeszcze trochę propagandy:
Źródło: cdaction.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz