środa, 21 listopada 2012

Do porannej kawy: te języki wkrótce zawładną Facebookiem

Największy portal społecznościowy świata jest dostępny w ponad 70 językach. Zobacz, które z nich zanotowały największy wzrost w ostatnim czasie.

Do porannej kawy: te języki wkrótce zawładną Facebookiem


Facebook jest bez wątpienia portalem globalnym. Rosnąca liczba użytkowników na całym świecie sprawia, że język, którym się posługują staje się ważnym narzędziem dla reklamodawców i firm chcących dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. No właśnie, jakie języki są najpopularniejsze na Facebooku?

top10-languages-on-fb-table-1-.jpg

Odpowiedź na to pytanie przygotował serwis Socialbakers. Najpopularniejszym językiem, co nie jest zbytnim zaskoczeniem, jest angielski. Okazuje się jednak, że w ciągu ostatnich dwóch lat liczba użytkowników serwisu korzystających z niego po angielsku wzrosła tylko o 69%. Facebook obecnie najszybciej rozwija się w krajach typu Brazylia, Indie, czy Meksyk. Ma to przełożenie na listę dziesięciu najszybciej rosnących języków (pod względem liczby użytkowników danego języka), na której angielski jest niemal na końcu.
top10-languages-on-fb-1-.jpg
Językiem, który zajął pierwsze miejsce na wspomnianej liście jest portugalski. Od maja 2010 roku liczba użytkowników posługujących się tym językiem wzrosła aż ośmiokrotnie. Wiele osób w ostatnich dwóch latach wybierało także język arabski jako domyślny dla swojego Facebooka. Trzecie miejsce na podium zajął język niemiecki. W takim tempie, w niedalekiej przyszłości dominacja wszechobecnego języka angielskiego jest zagrożona.


Źródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz