wtorek, 20 listopada 2012

Dwutlenek węgla zastąpi botoks?

Wygładza zmarszczki, pomaga leczyć cellulit, a nawet likwidować blizny - to jedynie kilka efektów zastrzyków z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Ta metoda już została okrzyknięta nowym botoksem.


fot. Patrizia Tilly/Shutterstock.comZabieg polega na wprowadzeniu pod skórę - w okolice skóry z blizną, pokrytych zmarszczkami czy dotkniętych cellulitem, niewielkiej ilości dwutlenku węgla. Jego obecność organizm odczytuje, jako brak tlenu i zaczyna zwiększać jego ilość we krwi. Taka reakcja powoduje, że poprawia się krążenie, a co za tym idzie zwiększa się produkcja kolagenu. Jest to metoda eksperymentalna, nad którą wciąż trwają prace i obserwacje. Szczególnie istotne jest zaobserwowanie czy zabieg nie wywołuje efektów ubocznych.
- Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tej metodzie, byłem sceptycznie do niej nastawiony - to było zbyt piękne, aby mogło być możliwe - przyznaje dr Ravi Jain, który wykorzystuje tę metodę w swojej klinice. - Oferowałem tę metodę pacjentkom za darmo, aby przekonać się jaka jest jej skuteczność w niwelowaniu zmarszczek, blizn, cieni pod oczami, rozstępów i cellulitu. Ku mojemu zaskoczeniu metoda spotkała się w uznaniem pacjentek, które zaczęły z niej chętnie korzystać w celu likwidowania niedoskonałości swojego ciała- dodaje.
Jak zapewnia specjalista, efekty zabiegów i prace badawcze są bardzo obiecujące, jednak wciąż niezbędne jest poszerzanie wiedzy na temat wykorzystania dwutlenku węgla w kosmetyce, co pozwoli na zwiększenie efektywności zabiegów

Źródło: newsweek.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz