środa, 14 listopada 2012

Origin padł ofiarą hakerów? Są doniesienia o użytkownikach, którzy stracili dostęp do kont


Wygląda na to, że po raz kolejny hakerzy obrali sobie za cel usługi związane z branżą gier. Wielu użytkowników platformy Origin donosi, że otrzymało maila informującego o pozytywnie zakończonym procesie zmiany hasła. Choć niczego takiego nie robili...
Gracze na forum NeoGAF (a także jeden z redaktorów Eurogamera) twierdzą, że otrzymali niedawno wiadomość z informacją, że zmiana hasła lub adresu mailowego - albo obu - zakończyła się sukcesem. Problem w tym, że żaden nie modyfikował swoich danych – jak nietrudno się domyślić, krótko po tym stracili dostęp do swoich profili.

Jeden z użytkowników odkrył, że jego konto jest teraz powiązane z rosyjskim kontem mailowym (zakończonym końcówką .ru). Krótkie śledztwo wykazało, że jego właścicielem jest niejaki Jekas77CsP.

Wiele wskazuje na to, że usługa Electronic Arts i jego użytkownicy padli ofiarą hakerów. Niestety „Elektronicy” nie wydają się zbyt pomocni – gracze relacjonują, że nie są w stanie zresetować swoich danych ze względu na… system bezpieczeństwa Origin, który wymaga podania daty urodzenia wpisanej do posiadanego profilu. Tyle że ona – podobnie jak login i hasło – również została zmieniona. W wielu przypadkach obsługa techniczna EA nie chce pomóc użytkownikom bez podania tej informacji. Nie pomaga też dostarczenie danych teleadresowych, dowodów zakupu i zarejestrowanych kluczy. Wydaje się jednak, że jest to zależne od człowieka, z którym się kontaktujemy na infolinii – jeden z graczy twierdzi bowiem, że pomimo początkowych problemów po kilku dniach udało mu się odzyskać dostęp do konta.

Nie wiadomo na razie jak hakerzy uzyskali dostęp do kont - czy w wyniku włamania czy np. zmasowanego ataku phisingowego. Czekamy na dalsze doniesienia - EA już bada tę sprawę.

Źródło: cdaction.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz