poniedziałek, 5 listopada 2012

Smartfon podwaja szanse na znalezienie partnera seksualnego... Zaraz, CO?

Naukowcy z Uniwersytetu w Południowej Karolinie sugerują, że nastolatkowie korzystający ze smartfonów częściej odbywają stosunki seksualne.


Ludzie młodzi, którzy korzystają z telefonów z dostępem do sieci, mają dwukrotnie większe szanse na znalezienie partnera seksualnego. - Takie urządzenie ułatwia nawiązywanie kontaktów, poznawanie potencjalnych partnerów i umawianie się na spotkania. Dzięki kontaktowi na odległość młodzież czuje się pewniej. Nawiązanie znajomości w innych warunkach nie jest już takie proste - uważa Eric Rice z Uniwersytetu w Południowej Karolinie.

Rice i współautorzy badań przeprowadzili ankietę wśród 1839 uczniów z Los Angeles. Wynika z niej, że jedna trzecia pytanych osób korzysta ze smartfonów, a 5 proc. spośród tej grupy przyznaje się do poszukiwania partnerów seksualnych przez internet. Z kolei aż 17 proc. uważa tę formę nawiązywania znajomości za atrakcyjną i zamierza z niej skorzystać.

Trudno jednak wskazać tutaj trafny związek przyczynowo skutkowy. Być może osoby korzystające ze smartfonów do nawiązywania tego typu znajomości poradziłaby sobie doskonale bez pomocy gadżetów? A może ta grupa potrzebuje telefonu z internetem do zarządzania swoimi spotkaniami?

Źródło: interia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz