poniedziałek, 3 grudnia 2012

Społecznościówki wygryzają serwisy randkowe? (infografika)

Użytkownicy coraz częściej zamiast szukać partnera na portalach randkowych wolą podglądać ich profile na serwisach społecznościowych.

Społecznościówki wygryzają serwisy randkowe? (infografika)

Życiowego partnera lub chwilowej rozrywki szuka w serwisach randkowych niemal 13 proc. użytkowników sieci, ale portale z tej kategorii stopniowo tracą zainteresowanie użytkowników. Wyniki badania Megapanel PBI/Gemius za ostatnie półrocze pokazują, że liczba odwiedzających serwisy randkowe z miesiąca na miesiąc maleje. We wrześniu portale zgrupowane w podkategorii "Randki" zgromadziły 2,5 mln realnych użytkowników, co oznacza spadek o 1,3 mln unikalnych użytkowników względem stycznia tego roku. Co sprawia, że internauci nie odwiedzają już tak ochoczo tego typu serwisów?
Wraz z malejącym zainteresowaniem portalami randkowymi, powiększa się grono użytkowników serwisów społecznościowych. Można zatem przypuszczać, że część e-randkowiczów decyduje się na mniej oczywiste formy poszukiwania partnera, w tym na przykład obecność w social media. Na stałym poziomie utrzymują się także wyniki dla portali oferujących randki bez zobowiązań, tzw. "casual dating".
Do przeglądania serwisów randkowych przyznało się 34 proc. użytkowników sieci, ankietowanych w ramach badania zrealizowanego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych w listopadzie tego roku. Z nowoczesnych sposobów poszukiwania partnera korzystają częściej mężczyźni (40 proc.) niż kobiety (27 proc.). Amatorami e-randek są głównie osoby w wieku 25-34 (42 proc. ankietowanych) oraz 19-24 (37 proc. ankietowanych).
Jak pokazuje badanie IIBR, oddanie się w ręce matematycznego algorytmu doboru życiowego partnera przekonuje jedynie niewielką część internautów. Aktywne e-randkowanie to zdecydowanie skuteczny sposób znalezienia drugiej połówki zdaniem zaledwie 7 proc. badanych. Ale już ponad jedna piąta użytkowników sieci pozytywnie ocenia możliwości, jakie dają serwisy randkowe i uznaje portale tego typu zaraczej skuteczny sposób poszukiwania partnera.
randki.jpgŹródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz