niedziela, 28 października 2012

Apple przeprasza Samsunga. Tak jakby...

Zgodnie z werdyktem sądu, Apple miało przeprosić Samsunga i oświadczyć, że ten nie skopiował wyglądu iPada. Tak się stało. W pewnym sensie...


Apple przeprasza Samsunga. Tak jakby...
Spór pomiędzy Apple i Samsungiem nie zakończy się jeszcze przez długi czas. Jednym z ciekawszych momentów był wyrok brytyjskiego sądu, w którym stwierdzono, że Samsung nie naruszył patentów Apple, ponieważ jego urządzenia nie są 'aż tak cool'. Zgodnie z orzeczeniem sądu, firma z Cupertino miała publicznie (na stronie internetowej oraz w prasie) przeprosić Samsunga stwierdzając, że południowokoreański gigant nie skopiował designu iPada. Tak też się stało. Przynajmniej w pewnym sensie...
Apple na swojej brytyjskiej stronie umieściło link do oświadczenia komentującego wspomniany wyrok. Co w nim znajdziemy? Po pierwsze, przywołany został wyrok sądu brytyjskiego. Co ciekawe, znajdziemy w nim także informacje o orzeczeniach sądów w Niemczech i USA, gdzie werdykty były korzystne dla giganta z jabłkiem w logo. Poniżej fragment:
"Podczas gdy brytyjski sąd nie uznał Smasunga za winnego naruszenia patentów, inne sądy stwierdziły, że podczas tworzenia tabletu Galaxy, Samsung umyślnie kopiował o wiele bardziej popularnego iPada."
Pełny tekst (po angielsku) znajdziecie tutaj.
Jeśli ktoś spodziewał się, że Apple najzwyczajniej w świecie zastosuje się do wyroku sądu i przeprosi największego rywala, sporo się pomylił. Ciekawe, jak te 'przeprosiny' zostaną przyjęte przez Samsunga.
Źródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz