niedziela, 28 października 2012

Tablety z Androidem rosną w siłę

Okazuje się, że tablety pracujące pod kontrolą systemu Android zdobywają coraz więcej udziałów w rynku. Dominacja iPada zagrożona?

Tablety z Androidem rosną w siłę

Nie ulega wątpliwości, że rynek tabletów został zdominowany przez Apple. Pozostali producenci mogą jedynie pozazdrościć firmie z Cupertino ogromnych udziałów iPada w rynku. Ostatni kwartał przynosi jednak bardzo dobre wiadomości dla Google. Dlaczego?
Otóż, jak podaje firma Strategy Analyticstablety z systemem operacyjnym Android zyskały sporo udziałów w rynku. W trzecim kwartale 2012 na rynek dostarczono 25 milionów tabletów. Aż 41% z nich działało właśnie pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego od giganta wyszukiwarek. Liczba tabletów z Androidem uległa podwojeniu w stosunku do trzeciego kwartału zeszłego roku. Co ciekawe, iPady stanowiły w tym kwartale 57% wszystkich urządzeń, w zeszłym roku było to 64%.
Żaden pojedynczy producent tabletów z Androidem nie zbliża się nawet do Apple, jeśli chodzi o ilość sprzedawanych urządzeń, jednak wspólna waga wielu partnerów, jak Asus, Samsung i Nook jest coraz większa i pomaga platformie Android zwiększać swoją obecność na rynku, powiedział Neil Mawston ze Strategy Analytics.
Ciekawie zapowiadają się dane za najbliższe kwartały. Uwzględnione w nich będą bowiem wyniki osiągnięte przez iPada mini. Nie możemy zapominać także o firmie Microsoft, która wchodzi na rynek za sprawą Windowsa 8 i RT.
Źródło: komputerswiat.pl

1 komentarz: