piątek, 19 października 2012

Nadchodzi 6-calowy Huawei Ascend Mate

Jeżeli niektórzy wytykają Samsungowi, że jego smartfony mają zbyt duże wyświetlacze, to chyba niebawem zostanie zdetronizowany. Oczywiście jako wielbiciel dużych rozmiarów. Po premierze 5,3-calowego Galaxy Note niektórzy pukali się w czoło i zastanawiali, czy takie urządzenie da się wygodnie obsłużyć. Samsung Galaxy Note II, który niedawno wszedł do sprzedaży w Polsce, ma ekran o przekątnej 5,55 cala. Inni producenci chcą najwyraźniej zwrócić na siebie uwagę.
W tym tygodniu pisaliśmy już o tajemniczym nieco przerośniętym smartfonie Sony, a dzisiaj mamy coś potwierdzonego od Huawei. Smartfon Chińczyków będzie miał 6,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080.
Samsung Galaxy Note robi wrażenie rozmiarem, a tymczasem nadchodzą jeszcze bardziej przerośnięci następcy

Sercem Huawei Ascend Mate będzie obowiązkowo czterordzeniowy procesor K3V3 taktowany zegarem o częstotliwości 1,8 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Użytkownik dostanie całkiem przyzwoite 24 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie mógł rozszerzyć za pomocą kart microSD o dodatkowe 32 GB.

Jak na taki wyświetlacz przystało, jest także porządna bateria o pojemności 4000 mAh. Smartfon (tablet?) będzie pracował pod kontrolą Androida Jelly Bean, ale przy najbliższej okazji zostanie aktualizowany do Androida 4.2 Key Lime Pie (który ujrzymy prawdopodobnie 29 października).  Wiadomo jeszcze, że obudowa smartfona będzie miała grubość 9,9 mm. Niestety nie mamy żadnych zdjęć Ascend Mate, ale za to specyfikacja pochodzi z chińskiej wersji strony Huawei.

Źródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz