wtorek, 20 listopada 2012

Apple ma kolejny zaskakujący patent. Jaki tym razem?

Po wyłączności na urządzenie w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi rogami, przyszedł czas na patent na… przewracanie cyfrowych kartek.

Apple ma kolejny zaskakujący patent. Jaki tym razem?

Wygląda na to, że Apple chce mieć patent na wszystko, co związane jest ze smartfonami i tabletami. I nie przestaje pod tym względem zaskakiwać. Ostatnio duże poruszenie wywołał patent na urządzenie w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi rogami, który został zatwierdzony przez amerykański urząd patentowy. Ta historia zdaje się jednak nie mieć końca.
Oto bowiem gigant z Cupertino zapewnił sobie patent na… animację przewracania cyfrowych kartek. Dokładnie taką, jaką znamy z wielu aplikacji, w których do przewracania takich kartek dochodzi. Na przykład z oficjalnej aplikacji Gazety Wyborczej i wielu innych, w których mamy do czynienia z tekstem podzielonym na strony.
Wygląd animacji towarzyszącej przewracaniu wirtualnych kartek został zaprezentowana na poniższym diagramie. Przyjrzyjcie się jej dobrze, bo całkiem możliwe, że od teraz zobaczycie ją tylko i wyłącznie na sprzętach wyprodukowanych przez Apple.
apple-patent.png
Swoją drogą, zastanawiam się teraz nad tym, czy istnieją jakieś inne sposoby na przewracanie kartek… Może inni producenci smartfonów i tabletów będę musieli stworzyć animację wyrywania całych stron?Źródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz