piątek, 9 listopada 2012

Apple opatentował... prostokąt

Ten patent może stać się wyjątkowo przydatny w walce z konkurentami. W końcu czyje urządzenia wyglądają inaczej?

Apple opatentował... prostokąt
Słynne wojny patentowe pomiędzy Apple a Samsungiem zaczęły się od tego, że Apple oskarżył Samsunga o skopiowanie wyglądu iPada i iPhone'a. Niektórzy śmiali się wówczas, że ciężko jest zrobić inny tablet czy smartfon z dotykowym ekranem, w którym wyświetlacz znajduje się na środku, a całość ma kształt prostokąta.
Okazuje się, ze konkurencja koncernu z Cupertino będzie jednak musiała pomyśleć nad nowym designem swoich smartfonów i tabletów, bo Apple właśnie otrzymał pewien patent od amerykańskiego urzędu patentowego.
apple1.jpg
Amerykanie mają wyłączność na urządzenie w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi rogami. Widać to na grafice dołączonej do papierów patentowych. Sam wierzch widocznego tutaj iPada, zaznaczony przerywanymi liniami, nie jest objęty patentem. Także chodzi jedynie o kształt, a nie umieszczenie wyświetlacza.
Może niektórzy z was pamiętają jeszcze dowcip Toshiby z okazji Prima Aprilis? Producent przedstawił wówczas projekty trzech tabletów w kształtach zdecydowanie innych niż prostokątne. W kontekście nowego patentu Apple'a dowcip nabiera innego wymiaru.  
apple2.jpg

Źródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz