środa, 28 listopada 2012

Oceny aplikacji w Androidzie nie są już anonimowe. Ratunek dla Google+?

Chcesz napisać co sądzisz o aplikacji w sklepie Google Play? Nie ma problemu. Musisz się tylko zalogować za pomocą konta na G+. Zwykłe konto Google nie wystarczy. Czy to kolejna próba ożywienia "ekskluzywnego" serwisu społecznościowego?

Fragment witryny Google PlayKorzystanie z serwisu G+ to spory zastrzyk dla wiarygodności ocen. Skończyły się anonimowe wpisy. Wszystkie umieszczone wcześniej tylko z użyciem pseudonimów zostały już oznaczone jako dodane przez użytkownika "Użytkownik Google".
Oczywiście, istnieją także osoby, którym nie zależy na własnym wizerunku. Recenzje mają być jednak podpisywane imieniem, oraz nazwiskiem i ilustrowane zdjęciem dodającego. Wyjątkowo trudno będzie więc nie zrobić z siebie błazna.
Fragment witryny Google Play

Tylko co z osobami, które nie mają konta na G+ lub określiły wysoki stopień prywatności i nie chcą się dzielić swoimi danymi? Zdaje się, że odpowiedź na to pytanie otrzymamy już niedługo. Zmiany wdrażane są bowiem etapami. Z drugiej strony pisanie recenzji nie jest przecież obowiązkowe.
Nie jest tajemnicą, że Google chce integrować własne systemy. W tym także G+, jako ich oś. W sytuacji, w której pisanie opinii będzie możliwe będzie tylko w powiązaniu z kontem na G+ rodzi się pytanie - czy Google zamierza w ten właśnie sposób ściągnąć do swojego serwisu nowych użytkowników? Jeśli tak, to wydaje się, że niestety, nie jest to aż tak łatwe.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz