środa, 28 listopada 2012

Samsung wprowadził nowe karty pamięci SD

Na polski rynek trafiły właśnie karty pamięci Samsung SD Pro przeznaczone głównie do stosowania w urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, aparaty i kamery cyfrowe. Najnowszą linię kart SD cechuje duża szybkość zapisu i odczytu danych i pojemność do 64 GB. Oprócz serii Pro, dostępne są także karty Samsung SD serii Plus i serii komercyjnej Standard.

Co ważne w przypadku użytkowników aparatów cyfrowych i smartfonów, nowa seria kart SD została wyposażona w technologię Samsung, która chroni przed: wodą, wstrząsami, polami magnetycznymi, promieniowaniem rentgenowskim i wysoką lub niską temperaturą.
Karty pamięci SD Pro gwarantują wysoką szybkość zapisu i odczytu danych. Jest to możliwe dzięki zgodności kart ze specyfikacją Ultra High Speed-1 (UHS-1), zapewniającą najwyższy poziom wydajności kart SD z interfejsem SD 3.0, który oferuje maksymalną szybkość odczytu i zapisu równą 104 MB/s. Aby podnieść niezawodność kart pamięci Samsung SD 64 GB, producent zastosował w ich produkcji technologię półprzewodnikową z pamięcią NAND flash 20 nm. Technologia ta zapewnia również szybkość odczytu danych do 80 MB/s*, czterokrotnie wyższą niż w przypadku konwencjonalnych kart SD.
* Test Crystal DiskMark (zbiór 100 MB danych).


Źródło: tech.wp.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz