poniedziałek, 10 grudnia 2012

Czytniki e-booków skazane na porażkę?

Najnowsze prognozy wskazują na to, że producenci czytników e-booków nie mają powodów do zadowolenia. Dlaczego?

Czytniki ebookow skazane na porazke

Rynek e-booków rozwija się w bardzo szybkim tempie, także w naszym kraju. Nic zatem dziwnego, że kierowanych jest do nas coraz więcej ciekawych ofert, jak chociażby usługa IBUK PLUS od PWN, czy nowy model dystrybucji e-książek w kioskach sieci RUCH. Okazuje się jednak, że rosnące zainteresowanie książkami w formie cyfrowej nie przekłada się na popularność e-readerów. O co chodzi?

Portal Statista przygotował zestawienie, na którym porównano ze sobą ilości czytników e-booków oraz tabletów dostarczonych na rynek w 2010 i 2011 roku. Dodatkowo, przedstawiono prognozę na 2012 oraz 2013 rok. Okazuje się, że tablety wykańczają rynek dedykowanych czytników.Tabletów sprzedaje się każdego roku coraz więcej. Rynek ten rośnie w takim tempie, że firma badawcza IDC zdecydowała się podnieść swoje dotychczasowe prognozy.
ChartOfTheDay_764_Global_tablet_and_e_reader_shipments_n.jpg
Jeśli chodzi o e-readery - w 2012 roku na rynku ma się ich pojawić o 8 mln mniej niż w 2011. trend spadkowy ma być kontynuowany także w 2013 roku. Wygląda na to, że zalewające rynek tablety z powodzeniem wypierają z niego dedykowane czytniki e-booków.Źródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz