piątek, 7 grudnia 2012

Etaoi - kolorowa klawiatura dla telefonów w nowej wersji

ETAOI, klawiatura na telefony dotykowe i tablety, kilka miesięcy temu pojawiła się na polskim rynku. Teraz klawiatura doczekała się zmian i usprawnień sugerowanych przez użytkowników.
Klawiatura ETAOI składa się z zaledwie 5 przycisków i co ciekawe, zajmuje ona jedynie niewielki pasek na dole ekranu. Zamiast przydzielonego osobnego klawisza, każda litera, znak i komenda mają przypisaną kombinację kolorów. Takie rozwiązanie zapewnia więcej miejsca na ekranie telefonu. Po prawie roku na rynku nadszedł jednak czas na zmiany. Nowa wersja ETAOI jest dokładniejsza i pozwala na szybsze pisanie tekstow. Zmiany są efektem ogromnej liczby komentarzy ze strony użytkowników, którym spodobał się pomysł na zastąpienie dotychczasowych rozwiązań pięcioma, małymi klawiszami.


Po kilku miesiącach prac nowoczesna ETAOI, z nowymi grafikami, arkuszami podpowiedzi i aplikacjami pomocniczymi jest gotowa. Litery alfabetu zostały podzielone na pięć grup, w których wyrózniono po jednym, najpopularniejszym znaku, który wtawia się pojedynczym dotknięciem. Resztę uzyskuje się, łącząc przesunięciem dwa klawisze. Grupy podzielone są tak, że wśród dwunastu najczęściej występujących znaków, wszystkie z wyjątkiem jednego, mają najkrótsze możliwe kombinacje. Dzięki temu nowy układ znaków pod względem optymalizacji dorównuje pierwotnemu, a przy tym nie wymaga uczenia się w całości na pamięć.
Klawiatura przeznacznona jest dla urządzeń działających pod kontrolą systemu Android i można ją pobrać ze sklepu Google Play.Źródło: tech.wp.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz