środa, 24 października 2012

PGA ´12 już w ten weekend!

Po trzech latach powracają targi PGA – już w najbliższy weekend Poznań po raz kolejny stanie się stolicą polskiego gamingu. Czego możemy oczekiwać po imprezie?


PGA to przede wszystkim premierowe pokazy gier i sprzętu, a także liczne turnieje i konkursy dla zwiedzających. W czasie imprezy będziemy mogli pograć m.in. w najnowszą odsłonę sztandarowej serii wyścigowej Microsoftu – Forzę Horizon.

Na graczy czekają również finały ligi Cybersport, które zostaną rozegrane po raz pierwszy właśnie w trakcie poznańskich targów. Profesjonaliści rywalizować będą w League of Legends i FIFĘ 13. Do tego zaplanowano również turnieje otwarte, w których będzie można spróbować swoich sił w najnowszej grze piłkarskiej EA Sports, Counter-Strike, Battlefield Heroes, Battlefield 4 Free, Need for Speed World, Trackmania Nations, Pro Evolution Soccer 2013, WRC 3, Call of Duty: Modern Warfare 3 i Dota 2. Na zawodach pojawią się także gwiazdy e-sportu – Wiktor „Taz” Wojtas, ambasador marki Lenovo w Polsce oraz Bartosz „Bartas” Tritt promujący sklep Agito.pl.

To nie wszystko. Prócz finałów ligi Cybersport rozegrany zostanie także turniej Eizo Challenge 2012 w Counter Strike: Global Offensive. Zaplanowano także otwarte zawody w SMITE i Tribes: Ascend – dwie najnowsze produkcje studia Hi-Rez. Gracze rywalizować mają na 20 stanowiskach pod szyldem ligi ESL – Electronic Sports League.

Prócz tego dostępna będzie m.in. strefa Retro Games, w której zwiedzający zobaczą komputery i produkcje nawet sprzed 40 lat. Pojawi się też możliwość wygrania kilku cenny nagród rywalizując w takich klasykach, jak Donkey Kong czy River Raid.

Wisienką na torcie tegorocznego PGA będzie V Zjazd Twórców Gier – wydarzenie dedykowane amatorskim i profesjonalnym developerom, którego poprzednie edycje odbywały się do tej pory w Łodzi.

Będzie można też spotkać naszych wysłanników - jak przy każdej edycji PGA, tak i tym razem pojawi się nasza ekipa!

Tegoroczne Poznań Game Arena odbędzie się w dniach 26-28 października. Patronem medialnym jest CD-Action.


Źródło: cdaction.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz