wtorek, 27 listopada 2012

Real Boxing (iOS) – polska gra za milion złotych

Real Boxing to realistyczna gra bokserska stworzona w kraju nad Wisłą. Jej produkcja pochłonęła blisko milion złotych, a więc całkiem niemało, jak na produkcję przeznaczoną na iPhone’a i iPada. Co z tego wyszło?

Real Boxing (iOS) – polska gra za milion złotych

Co to jest?
Real Boxing to gra bokserska na urządzenia z systemem iOS, stworzona przez bydgoskie studio Vivid Games. W App Store jest dostępna od zaledwie kilku dni i radzi sobie tam bardzo dobrze, cały czas pozostając w ścisłej czołówce wśród płatnych aplikacji na iPhone'a i iPada. Od zakupu nie odstrasza nawet jej stosunkowo wysoka cena (4,5 euro), bo akurat w tym przypadku w parze z wysoką ceną idzie równie wysoka jakość. Gra zbiera dobre i bardzo dobre recenzje zarówno w kraju, jak i na świecie. My też sporo już nią pograliśmy i wiemy jedno: nasi rodacy nie zawiedli!
Jak to wygląda?
Oprawa graficzna jest pierwszym elementem, który rzuca się w oczy przy kontakcie z Real Boxing. Jest bardzo realistyczna i po prostu świetna. Od jakości prezentowanej przez przeciętne produkcje na konsole do gier dzieli ją już bardzo niewiele. Animacja jest płynna, modele bokserów szczegółowe, a otoczenie ciekawe. Do tego na powtórkach w zwolnionym tempie bez problemu zauważamy szczegóły pokroju kropli potu, tryskającej krwi i opuchlizny zdobiącej twarze poobijanych zawodników.
real-boxing-2.jpg
Jak to działa?
Ciosy wyprowadzamy stukając i przesuwając palcem po ekranie. Do dyspozycji mamy proste, sierpowe i podbródkowe. Oprócz tego na ekranie wyświetlane są jeszcze przyciski odpowiedzialne za wejście w klincz, blok oraz unik. Stosowanie tego ostatniego w odpowiednim czasie to klucz do sukcesu, bo gra prezentuje na tyle poważne podejście do boksu, że sam atak zdaje się na niewiele, jeśli zawodzi defensywa.
Tak prezentuje się domyślny system sterowania. A do dyspozycji jest jeszcze alternatywny - taki z wykorzystaniem przedniej kamery znajdującej się na wyposażeniu nowszych modeli iPadów i iPhone'ów. W jego przypadku to my jesteśmy kontrolerem, a sterowanie polega na wymachiwaniu rękoma w powietrzu. Jest to niewątpliwe sympatyczna ciekawostka, ale sprawdza się niestety tylko na krótką metę. Takie wygibasy szybko męczą, a poza tym gra miewa sporadyczne problemy z detekcją ruchów (zwłaszcza w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu), w związku z czym osobiście rekomenduję klasyczny model sterowania.
real-boxing-1.jpg
Co o tym myślę?
Doznania oferowane przez Real Boxing warto sprawdzić na własnej skórze. Mechanika rozgrywki dostarcza wiele radości - wrażenia towarzyszące celnie wymierzonym ciosom są sugestywne i dają dużo satysfakcji. Z kolei walki są bardzo emocjonujące - zwłaszcza te rozgrywane o stawkę, w trybie kariery, w którym niejako od podstaw tworzymy własnej zawodnika. 
Czy warto?
W Real Boxing warto zagrać nie tylko dlatego, że to najlepszy boks dostępny na iPhone'ie i iPadzie, ale również dlatego, że jest to jedna z najładniejszych i najbardziej grywalnych pozycji dostępnych w App Store. Cena może i jest wysoka, ale wrażenia płynące z rozgrywki w pełni ją rekompensują.

Nasza ocena: 5+/6
Źródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz