sobota, 3 listopada 2012

Smartfon od Microsoftu to realny projekt i realna alternatywa?

Jak donosi The Wall Street Journal, program smartfonu Surface Phone jest dość zaawansowany. Rzekomo trwają już prace nad designem słuchawki.

Smartfon od Microsoftu to realny projekt i realna alternatywa?

WSJ powołując się na anonimowe źródła w Azji, informuje o postępach w projekcie tzw. Surface Phone. Chodzi o smartfon Microsoftu - odpowiednik iPhone'a. Zaprojektowany prze inżynierów z Redmond na identycznej zasadzie jak tablety Surface. Na rynek mógłby trafić w przyszłym roku, w zależności od tego czy obecna linia produktów odniesie sukces.
Pierwsze spekulacje na temat smartfonu z logo Microsoftu pojawiły się na początku października, na fali zainteresowania zbliżającą się premierą tabletów Surface. Microsoft zdementował pogłoski.
screenshot.24473.1000000.jpg
Według WSJ, gigant razem ze swoimi azjatyckimi dostawcami podzespołów eksperymentuje już z designem takiego urządzenia. Przeprowadzane są pierwsze testy, które mają zadecydować o przekątnej ekranu idealnej dla Surface Phone (podobno w zakresie od 4 do 5 cali).
Serwis The Verge sugeruje natomiast, że sam projekt ma mieć charakter Planu B - alternatywnego scenariusza, na wypadek gdyby inne smartfony z Windows Phone 8 okazały się rynkową klapą i platformie groziła marginalizacja.
Brakuje niestety konkretów, trudno więc ocenić na ile realne są plany Microsoftu związane z wprowadzeniem na rynek własnej słuchawki. Nie da się jednak ukryć, że koncern coraz bardziej aktywnie działa w segmencie hardware - odchodząc powoli od modelu, w którym dostarcza wyłącznie oprogramowanie a całą resztę zostawia swoim partnerom. Sam Steve Ballmer pisał zresztą w liście otwartym, że Microsoft skręca w Services & Devices. Brzmi znajomo? Taką strategię od lat realizuje Apple.

Źródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz